D&D Global 10/SPB2800 Banded V-Belt — SPB Section, 10 Bands, 2800mm
Price:
Description
The D&D Global 10/SPB2800 is a standard V-belt featuring Metric SPB (17mm) dimensions, manufactured by D&D Global.
Sub-Type Standard
Width 17mm
Thickness 14mm
Length 2800 mm