PIX 12/8V1400 Industrial V-Belt
Price:
Description
The PIX 12/8V1400 Industrial V-Belt is a banded V-belt featuring Narrow wedge 8V dimensions, manufactured by PIX.
Specifications
Belt Section 8V
Sub-Type Banded
Width 1"
Thickness 29/32"
Length 140 in