D&D Global 1400-P14M-90 Timing Belt — P14M Section, 90mm Wide, 100T, 1400mm
Price:
Description
Specifications
Pitch Profile P14M
Pitch 14.0 mm
Tooth Profile Parabolic
Tooth Location Single Side
Number of Teeth 100
Width 90mm
Length 1400 mm