220XL025 Timing Belt XL Section .25 x 22in OC Diesel Belting
Price:
Description
The 220XL025 Timing Belt XL Section .25 x 22in OC Diesel Belting is a synchronous timing belt with XL-pitch profile, manufactured by Diesel Belting.
Specifications
Pitch Profile XL
Pitch 0.2 in
Tooth Profile Trapezoidal
Tooth Location Single Side
Number of Teeth 110
Width 0.25"
Length 22 in