Gates 11/8V1500 Super HC PowerBand Belts 938711150
Price:
Description
The Gates 11/8V1500 Super HC PowerBand Belts 938711150 is a banded V-belt featuring Narrow wedge 8V dimensions, manufactured by Gates Corporation.
Specifications
Belt Section 8V
Sub-Type Banded
Width 1"
Thickness 29/32"
Length 150 in